Ha viszonylagosan nagyok a melleid, akkor egy kicsit másképp érdemes fürdőruhát, bikinit választani. Ha pedig az interneten próbálsz szerencsét, akkor pedig nagyon körültekintően válassz, és olvass el minden termék információt, hogy a vásárlás sikeres legyen.
Összegyűjtöttem számodra, hogy melyek azok a legfontosabb szempontok, amire figyelj oda!
1. Egyrészes vagy kétrészes legyen?
A napozáshoz kényelmesebb a 2 részes bikini típus, de ha nem szeretnéd mutatni a hasadat, esetleg úszáshoz keresel fürdőruhát, vagy egyszerűen csak jobban érzed magad az egyrészesekben, akkor ne hagyd megad lebeszélni!
2. Szivacsos vagy szivacs nélküli mellkosarak?
Ezt a szempontot sajnos sokan nem veszik elégé figyelembe, pedig sokszor csakis ezen múlik, hogy jól áll e egy fazon. Bármelyik jól állhat, csak attól függ, mi a célod.
A szivacs nélküli mellkosarak általában egy vagy fél számmal nagyobbak ugyanazon méretben, a mellkosár egész picit tágulhat és jobban felveszi a mell alakját. Viszont azt is figyelembe kell venned, hogy nem emeli olyan magasra a melleket, és a dekoltázs sem olyan mély. Előnye még, hogy mivel nincsen szivacs a mellkosarakban, jobban szárad a fürdés után.
Tipp: Ha nem szereted, hogy fürdés után sokáig "vizesek" a melleid, akkor kerüld el a szivaccsal bélelt fazonokat.
Ne felejtsd el, hogy a szivaccsal béllet mellkosarak mindig szűkebbek, főleg a merev kialakítású mellkosarak esetében. Ráadásul a mellkosarak egyáltalán nem nyúlnak, vagyis, a kelleténél kisebb méret sehogy sem lesz jó.
Ezért nagyobb mellek esetén érdemes 1-2 mellkosár méretet rászámolni a szokásos melltartó méretnél. Cserébe viszont remek mellformát, magasra emelet kebleket és csodás dekoltázst kaphatsz, és attól sem kell tartanod, hogy átlátszik a mellbimbód.
3. Merevítővel, vagy anélkül?
A kérészes bikini felsők esetében D kosár felett határozottan jobb a merevítős megoldás. Egész egyszerűen azért, mert a merevítők sokkal alkalmasabbak a súly tartására és elosztására ellentétben azzal, ha az egész tömeg csak körpánton oszlik el. Ilyenkor sokszor csak a nagyon szoros körpánt képes kellően megtámasztani a melleket, ami viszont kényelmetlen.
Az egyrészes fürdőruha modelleknél más a helyzet. Mivel sokkal több a támasztó felület, ezért a merevítő nélküli megoldás is jó lehet, ilyenkor a mell alatt stabil gumipántot varrnak be és, ez tartja és emeli a melleket. Ha ezen felül még szivacsos is a mellkosár, akkor már biztosak lehetünk benne, hogy elérhetjük ugyanazt az emelést és tartást, mint a merevítős fazonok esetében. Tehát ha nem szereted a merevítőket, de dögös keblekre vágysz a strandon, akkor válassz egy egyrészes, merevítő nélküli, de szivacsos mellkosaras fazont.
4. Mi a helyzet az alakformáló megoldásokkal?
Az egyrészesek esetében ma már sok modellnél olvashatod azt hogy "alakformáló béléssel". Mit is jelent ez valójában? Az alakformáló bélés egy második rétegnek bedolgozott anyag, mely kompressziós hatással van az alatta lévő területekre, ezáltal formázza és visszaszorítja a problémás testrészeket, mint a has és a csípő. Ez persze nem azt jelenti, hogy egy alakformáló béléssel a 48-as méretből egyből 38-as lesz, de például a hurkák kevésbé rajzolódnak ki, és feszesebbnek is látszik az egész felület.
Az alakformáló kétrészesek esetében jellemzően a bikini alsókkal trükköznek. Itt elsősorban arra kell gondolni, hogy például egy magasabb bugyi szabás eltakarja a has alsó részét, egy rádolgozott övszerű rész, elvonja a figyelmet a hasról.
Az alsók mindig valamilyen erősebb anyagból vagy béléssel készülnek, az átlátszóság megelőzése miatt is. Népszerű még az bikini alsókon az oldalsó húzózsinór is, ezzel a megoldással szabályozhatod, hogy oldalt mennyire legyen széles vagy keskeny a fürdő bugyi.
5. Ha nem egyezik meg az alsó és felső körméreted
Tény, hogy a hölgyek többsége nem kimondottan arányos homokóra alkatú, inkább vagy az alma vagy a körte forma felé tolódik el a sziluett. Az alma alkatú hölgyeknek kisebb méretű bikini alsó kell mint felső, a körte alkatoknak pedig éppen fordítva.
A fürdőruha gyártók is felismerték ezt, ezért készítik egyre többen a kétrészes fürdőruhákat a szokásos egybecsomagolt szett helyett külön megvásárolható bikini felső és bikini alsóként, annak érdekében, hogy az felső illetve az alsó méretét külön lehessen kiválasztani.
Az Anita cég például már évekkel ezelőtt megalkotta "Mix&Match" névre hallgató sorozatát melyek lényege, hogy több egymással variálható fazonú bikini felsőt és alsót készítenek, így többféle harmonizáló kombinációban lehet megvásárolni a bikinit testalkat és méretek szerint.
Az Ava és a Krisline fürdőruha márka is hasonló koncepciót követ, ezért ezeket a márkákat azoknak is ajánljuk, akiknek gondot okoz, hogy a szettben megvásárolható modelleknél nem passzol az alakjukra a fürdő bugyi mérete a felsőrészhez. Az Adora webáruházban először a bikini felső méretét érdemes kiválasztanod, a melltartó méreted szerint, ez követően választhatsz hozzá alsó részt. A felsőhöz passzoló fürdő bugyikat a termék mellett találod egy kis képen, erre kattinva tudod kiválasztani az alsó megfelelő méretét.