Egy kis történelem

A köntös a 18. századi Franciaországból származik. A peignoir vagy köntös egy olyan ruhadarab voltamelyet a hálószobában viseltek.. Finom szövésű anyagból készült gyakran csipkéből és selyemből szalagokkal díszítve, nemektől függetlenül.. A XIX. Században még nagyobb népszerűségre tett szert, és mindennapos használatba kezdett, mind a férfiak, mind a nők körében.

De honnan is származik a köntös elnevezés? A magyar köntös lenevezés a perzsa kandüs (díszköpeny) szóból származik És nem hálóruhát jelentett, hanem sokat inkább hivatali ruházatot, a méltóság külső jeleként viselt köpeny- vagy palástszerű ruhát.

A fürdőköpeny megválasztása egyéni preferenciák kérdése. Fázós vagy inkább szexi otthoni megjelenésre törekszel? Szeretnéd néha köntösben  fogadni a vendégeket, vagy csak a legszűkebb családi körben mutatkozol benne?  Íme fő típusok:

Szexi stílusban nyomulsz? Akkor a selyem vagy szatén köntös a tiéd

Tökéletes megoldás tavasszal és nyáron a selyem vagy szatén köntös. Könnyű és szellős. Rövid változatban - közvetlenül az alja alatt vagy hosszabb ideig - térdig érnek. Télen is  minden kétséget kizáróan ez a legszexibb viselet, feltéve, ha elég meleg a lakás, vagy egyszerűen csak elég forróvérű vagy egy ilyen darabhoz.

szatén köntös virággal

Egy másik szatén típus a kimonó 

A kimonó szabású elegáns női köntös a hagyományos japán öltözékre utal. Nagyon kifinomult. Általában selyemből vagy szaténból készül, T-alakú, hosszú ujjakkal és derékban megkötve. Lehet sima vagy finom mintázatú.  Kimonó pongyolában nyugodtan fogadhatsz barátokat is, ám öltözz fel jobban ha 

kimonó szatén köntösök

Plüss vagy frottír fürdőköpeny

Ha olyan ruhadarab a cél, amelyet zuhanyzás után egyből a meztelen testére felvehetsz, akkor a plüss vagy frottír anyag a jó választás. Ha kapucnis fazont választasz, akkor egyből vizes hajjal is kiléphetsz a fürdőből. Lehetőleg jó nedvszívó képességű alapanyagból készüljön.

Ha fázós vagy, és nem akarsz mindenképpen hódítani 

Nos, Ha Te is a fázósak táborát erősíted, akkor lehetőleg polár, velúr vagy frottír köntöst  válassz. A mindig vacogó emberek számára a hosszú, meleg fürdőköpeny életmentő örök darab lesz. Lehet zsebekkel és kapucnival. A vastag, meleg fürdőköpenynek köszönhetően a hideg estéken sem fogsz fázni , és az ágyban töltött idő egy forró teával kiegészítve igazi boldogság lesz. 

meleg fürdőköpeny

Az egyszerűség és a kényelem kedvelőinek: Organikus pamut fürdőköpeny 

Melegebb napokra a lélegző, rövidebb pamut fürdőköpeny lesz a legjobb. Az anyag nem lehet mesterséges, különben túl meleg lesz és beleizzadós. Igaz, nem olyan érzéki, mint a selyem vagy a szatén köntös, jóval inkább funkcionális, de szeretni fogod. 

Néhány gondolat a méret választáshoz

A méretezésnél nem annyira a köpeny hossza számít, mint a derékbősége. Fontos, hogy ne legyen se kisebb, se nagyobb a kelleténél. A rendelténél érdemes alaposan átvizsgálni a gyártói mérettáblákat. Érjen össze kényelmesen a hasadon, de ne lógjon a válladon az ujjai sem lehetnek túl hosszúak. Válassz minőséget, az alacsony ár miatt nem szabad fürdőköpenyt vásárolni. Válassz inkább márkás darabokat,,mely sok éven át szolgál majd.

Forrás: https://wikiszotar.hu/ertelmezo-szotar/Köntös