A melltartó pánt- erre figyelj oda a felvételkor

Sokféle melltartó vállpánt létezik. Vannak vékony, és vastag pánttal készült melltartók, ezért a melltartó rendeléshez tudnod kell melyiket válaszd, de honnan ismerd fel, hogy az alkatodhoz melyik lesz a nyerő?

Segítségkeppen egy kis matek

Általánosságban elmondható, hogy a javasolt melltartópánt szélessége egyenes arányban áll aszéles melltartó vállpántok mellkosár méretével és fordított arányban a hát szélességével. Ez ugye pofonegyszerűen hangzik?

Hogyan értelmezd ezt?

Vagyis, minél nagyobb és súlyosabb melleket cipel valaki, és ehhez minél keskenyebb a háta, annál több feladat hárul a melltartó váll és körpántjára, így a széles melltartó pánt nemcsak kényelmesebb lesz de sokkal jobban is fogja tartani a "terhet".

Könnyebb a dolgod, ha tudod a melltartó méretedet, mert így nem lesz nehéz kiszámolni, hogy az esetedben mennyi teher hárul a vállpántokra, mennyire van szükséged a masszívabb, szélesebb pántokra.

Szerencsére a gyártók is tudják ezt, ezért a nagyobb mértékben gyártott modellek legtöbbször eleve szélesebb és erősebb anyagból készült vállpántokkal készülnek, illetve vannak szinte már topszeru fazonok is, mint a melléklet ábrán is látható, ezeknél az erős masszív pántok nemcsak elbírják a nagyobb melleket, de le is veszik a terhet róla, ezzel valóságos megkönnyebbülést nyújtva a súlyos mellek viselőjének.

Igazítsd magadra

Sokan hagyják ki ezt nagyon is fontos lépést.

Ahhoz, hogy megfelelően álljon a melltartó, elengedhetetlen, hogy a melltartó pánt állítható legyen, illetve, hogy a körpánton hátul több fokozatú állítási lehetőség legyen. Erre azért is van szükség, mert a használat és a mosás során, minden melltartó nyúlik egy kicsit. ezért is javasoljuk, hogy az új melltartó esetében az lesz a jó méret, ami a legtágabb hátsó beállításnál sem laza, hanem inkább egy csöppet szűk.

Ha nem megfelelő a melltartó körmérete, akkor a hátul csatlakoztatható melltartó bővítő kiváló szolgálatot tehet, mellyel a kívánt méretre bővítheted a melltartód körméretét.

A megnyúlás ellensúlyozására sok merevített modellnél, nagyobb körméretekben úgynevezett oldalsó merevítőt is beépítenek az anyagban, ennek az oldalsó merevítőnek a körmerevítők és az egész melltartó, és különösen a merevített helyén tartásában van szerepe.

Láthatunk oldal-merevitővel készült merevítő nélküli bralette melltartokat is, itt ugyanúgy a mellkosarak helyen tartása a szerepe.

És mi a helyzet a pánt nélküli melltartókkal?

Eddig még rendben is lenne minden a melltartó pántokkal, de bizonyos kivágott, nyári ruhák megkövetelik a keskeny pántokat, vagy konkrétan a pánt nélküli melltartót.

Mielőtt pánt nélküli melltartó vásárlásra adnánk a fejünket át kell gondolni néhány nagyon egyszerű kérdést, és csak akkor vágni neki  a feladatnak.

Egy normál melltartó esetében a vállpántok tartják a teher 80-90%-át. A pánt nélküli melltartóknál viszont minden feladat a szélesebb körpántra és a merevítőkre hárul. ezért az ilyen típusú melltartóknál a helyes méretezés és a megfelelő illeszkedés talán még fontosabb. Kevesen tudják, de ellenkező esetben a melltartó, nemhogy tartani nem fog, de a helyéről le is csúszik, nem kis kellemetlenséget okozva ezzel viselőjének. Érdemes ezzel a kockázattal is számolni, mielőtt pánt nélküli fazon viselésére adnád  a fejed.

Ezért bármennyire is vonzó a pánt nélküli melltartó lehetősége, nagyobb mellméret esetén ( D-E kosár felett mindenképpen) biztonságosabb elkerülni ezt a típust, vagy csak rövid időre hordani a legszükségesebb alkalmakkor.

melltartó pántok esetében rengeteg különböző kiegészítőt találsz, mint melltartó-pánt összeghúzó, toldópánt, vagy a cserélhető vállpántok, melyek mind a jobb illeszkedést és hordhatóságot hivatottak szolgálni. Nézd meg őket!